FED İÇİN SENARYOLAR


Geldik büyük güne. Mayıs ayından beri piyasaları alt üst eden bir şey varsa o FD'in haziranda faiz artırıp artırmayacağıdır. Bir çok uzman yorum yaptı senaryo çizdi. Bugün herşey belli olacak. HSBC faiz artırmayacağını söylemişti. Açıkcası ben onların bu tahminin arkasındayım. Ve facebook guruplarında arkadaşlarımızda yorumda bulundular. İşte o yorumlar :


Özlem Özbek : Her hangi bir hareket yapmayacak. sadece ingiltere referandum sonuçlarına vurgu yapacak ve ilk 6 aylık ekonomimin durumuna göre gerekirse bir sonraki toplantıda yapabiliriz diyecek... kapıyı açık bırakacak.... nokta.

M Kemal Önder : Altın çıkar dolar sabit

Salih Gümüş : Faiz artışı olur bence özellikle Eurusd 1.11800 altın ons 1280 üzerinde olduğu sürece garanti gözü ile bakarım. Son TDI verisi kötü geldi ama bi sonraki ay olumlu düzeltme geleceğini düşünüyorum. FED bu veriyi bu faiz artırımında dikkate almayacaktır. FED seçimden önce Son kozunu oynayacak.

Salih Gümüş Seçim zaten dolara olumsuz yansıyacağından faiz artışı bir iki hafta sonra unutulur


Nuri Sefer Fed haziran da faiz artırmayacagı malum eylül işaret ediliyor faiz artışı için temmuz sonuna kadar dib bulunursa yön yukarıya döner bu arada siyasi risk veya diğer dış riskler yönü etkiler. dolar da 2.84ü kırarsa 2.77 ler gelir aksi yön 2.97--3.03 zorlar.

Ümit Güven haziranda FED faiz artisi yok arkadaslar..ingiltere referandum yön verecek.temmuz bile %40 ihtimal

Aziz Özdemir FAİZ ARTIŞI 2 AY DAHA OLMAZ KUVVETLE MUHTEMEL 2017 BAŞI YA DA ARALIK GİBİ OLUR


Bulent Kaya Hatırlarsanız geçen sene çinden gelen %8 büyüme verisi bile doların yükselişini engelleyememişti. Çünkü yatırımcıyı inandıramamıştı. Benzer bir kanıyla ingilterenin AB de kalma/kalmama düşüncesi de Fedin faiz politikasını yerle yeksan edebilir.işin Aslına bakarsak Fedin zaman kazanma çabasından başka bir çabası olmadığı anlaşılır. Çünkü AB dağılma sürecine girmesi Abd piyasasını altüst eder.


Sizde yorumlarınızı alttaki yorum kısımına yazıp fikirleriniz belirtebilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder