YENİ HAFTAYA BAKIŞ

Pazartesi : Hafta başlangıcı piyasalar ve veriler açısından sakin geçecek. SAAT 12:00 de euro bölgesi sanayi üretimleri açıklanacak. Takibe değer bir veri.

Salı : Piyasada hareket başlıyor. Salı gecesi Japon merkez bankası faiz oranlarını açıklayacak. bu veri usdjpy paritesi için önemli. Tahmin olarak faiz artırmayacaklarını düşünüyorum çünkü japonların böyle bir şeye ihtiyacı yok. Euro bölgesinde fransa ve italyanın verilerini takip edeceğiz. Öğleden sonra ise kıyamet kopacak çünkü Amerika çekirdek fiyat ekdeksleri ve parekende satışlar açıklanacak.Piyasanın hızlı olmasını bekliyorum. Dolar yıkılmayacaktır. Verilerin olumlu gelmesini bekliyorum.

Çarşamba :  Büyük Gün. FED faiz oranlarını açıklayacak. deli dolu bir gün. Pariteler dans edecek.Sterlin için önemli veriler gözümüze çarpıyor. Ama daha önemlisi Amerikan tüketici fiyat endeksi açıklanacak. Aynı zamanda inşaat izinleri verisi de açıklanacak. Gecen ay inşaar izinleri verisi kötü gelmişti. Yine kötü gelme ihtimali var. Ama şöyle bir durumda var geçen ay yine inşaat başvuruları verisi iyi bir rakamdı. Bu sefer inşaat verilerini etkileyebilir ve olumluya cevirebilir. yine çarşamba günü Hampetro stokları açıklanacak. Ve akşam saatlerinde Fed yetkilileri ve en büyük liderimiz Yellen ablamız bir konuşma yapacak. Tarımdışı iyi geldi ama dolar gelişmekte olan ülke birimleri karşısında değer kaybetti. Umarım Yellenin aklında faiz artırmak yoktur.

Perşembe : euro bölgesinde gelecek Tüketici fiyat endeksini takip edeceğiz. Ticaret dengesi de gözümüze çarpan önemli bir veri.
 Amerikan piyasasında ise Fed sonrası sakin bir gün bizi bekliyor.
Cuma : Almanya üretici fiyat endeksini bizzat takip edeceğim. bilindiği gibi genellikle işlemlerimi eurdolar paritesinden açıyorum.


Güzel bir hafta bizi bekliyor. Bol kazançlar. Takipte kalın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder