29 ŞUBAT VE 4 MART ARASI VERİLER

Pazar gece saat 12yi geçtikten sonra 1:30 da Japonya Para-ekende satışları açıklanacak. Verilerin olumlu gelmesi durumunda #usdjpy paritesinde düşüş yaşanacaktır.


Sabah saat 9:00 da Almanya perakende satışları açıklanacak. Son aylarda hep düşük gelen bir veri bu. Olumsuz gelmesi halinde #eurousd paritesinden bende işlem yapacağım. Saat 12:00 #eurousd için ciddi bir önem arz ediyor. 2 adet verimiz var. Yine bu verileri fırsata çevirebiliriz.saat 17:00 de ise abd askıda konut sayısı verisi var ki önem arz ediyor. Bence sabahtan işlem açarsanızda bu veri açıklanmadan önce kapatın işlemleri.

yarın benim takip edeceğim veriler bunlar. Tabi diğer verilerin hiç mi önemi yok? Var ama  bu veriler kadar piyasayı hareketlendiren veriler değil.  veri açıklanmadan önce işlem yapmanızı önermiyorum. Ters köşe olabilirsiniz.

2 yorum:

  1. hocam amerika tdi verileri beklenenden iyi gelmesine ve issizlik oranlarının aynı gelmesine rağmen eu da önce bir düşüs (haliyle) sonrada eski seviyeden neden daha yukarılara çıktı sizce.

    YanıtlaSil
  2. Hocam grafikler zaten bir yükseliş olacağını söylüyordu. çünkü saatlik kazanç verileri düşük geldi bunun sonucu olarakta parite zıt yönlü hareket etti. Veriye tepki olarak. Ama hafta içi aynı seviyelere gelmesini bekliyorum

    YanıtlaSil